logo vaserman
Sorry, your browser does not support CSS Grid. 😅

DLAŽBA DO KÚPEĽNE

Ku obkladom do kúpeľne nevyhnutne patrí dlažba. Je to preto, lebo na podlahu môžete položiť len dlažbu, no – na rozdiel od obkladu - ju môžete použiť aj na stenách, kde dopĺňa vybraný obklad. Typickým príkladom sú dlažby s kamenným alebo drevodekorovým motívom.

Dlažby do kúpeľne sa predovšetkým v glazovanom prevedení – zvoliť si môžete matnú glazúru, pololesk-polomat tvz. lappato (jemné odleštenie vrchnej časti glazúry), alebo leštený povrch.

Výber dlažby je ovplyvnený výberom obkladu. Výrobcovia spravidla ponúkajú kúpeľňové obklady, dlažby v ucelených dizajnových sériách, no záleží od Vášho výberu, či skombinujete obklad a dlažbu z inej série, alebo aj od iného výrobcu.

EXTERIÉROVÁ DLAŽBA

Dlažba určená do exteriéru musí spĺňať predovšetkým podmienky mrazuvzdornosti. Tento typ dlažby, nazývaný aj gres, je vyrobený technológiou, ktorej výsledkom je takmer nulová nasiakavosť (podľa európskej normy do 0,5%). Dlažba neabsorbuje vodu a preto je jej použitie bezpečné do vonkajších priestorov. Výber veľkosti formátu, prevedenia povrchu (glazovaná, neglazovaná), úrovne protišmyku a dizajnu závisí od celkového charakteru vonkajšieho prostredia v ktorom bude inštalovaná. Samozrejmosťou je aj jej rektifikácia.

Gresová dlažba je samozrejme použiteľná aj ako dlažba v kúpeľni, alebo v iných priestoroch rodinného domu alebo bytu – kuchyne, obývacie miestnosti, predsiene, dokonca nimi môžete obložiť krb - no na rozdiel od viac nasiakavých dlažieb je ako jediná vhodná do exteriérov.

20 MM EXTERIÉROVÁ DLAŽBA

Moderným riešením terás sa stáva veľkoformátová gresová rektifikovaná dlažba v hrúbke 20 mm. Toto prevedenie umožňuje viac druhov pokládky – ukladanie na terče, do štrkového podložia, alebo štandardne s použitím flexibilného lepidla.

Túto dlažbu je možné položiť aj oddelene do trávového porastu a vytvoriť tak efektný chodník. Ponuka je široká – prevládajú dizajny prírodného kameňa v hnedých a sivých tónoch, betónu alebo dreva. Dlažba vďaka svojej úrovni protišmyku nachádza uplatnenie aj v blízkosti vonkajších bazénov.

RAKO HOMERAKO OBJECTPARADYZMARGRESFLAVIKERLOVE TILES
FLAVIKER BACKSTAGE
BACKSTAGE
FLAVIKER COZY
FLAVIKER COZY
FLAVIKER DAKOTA
DAKOTA
FLAVIKER séria BAKCSTAGE 20 mm dlažba
BAKCSTAGE 20 mm
FLAVIKER séria BAKCSTAGE 20 mm dlažba 2
BAKCSTAGE 20 mm 2
PARADYZ BAZALTO
BAZALTO
PARADYZ FLASH
FLASH
PARADYZ FORESTA
FORESTA
PARADYZ HERRERA
HERRERA
PARADYZ LAMIERA
LAMIERA
PARADYZ MALOE
MALOE
PARADYZ MENFI
MENFI
PARADYZ PAGO
PAGO
PARADYZ ROBLE
ROBLE
PARADYZ SCRATCH
SCRATCH
PARADYZ séria GARDEN 20 mm dlažba
GARDEN 20 mm
PARADYZ séria PATH 20 mm dlažba 2
PATH 20 mm
PARADYZ séria PATH 20 mm dlažba
PATH 20 mm dlažba
PARADYZ Séria TERACCE 20 MM dlažba
TERACCE 20 MM
PARADZY séria GARDEN 20 mm dlažba (2)
GARDEN 20 mm
RAKO ALBA
ALBA
RAKO BASE
BASE
RAKO EXTRA
EXTRA
RAKO FARO
FARO
RAKO KAAMOS
KAAMOS
RAKO RANDOM
RANDOM